ДРЕНАЖНИЙ ТОНЕЛЬ "НІКОС - 300"
Дренажні тунелі никос були спочатку розроблені спеціально для заміського будівництва та пристрої підземного дренажного поля і служать для відводу очищеної стічної води, а також зливових вод.
До дренажній системі "Нікос-300" необхідні 2 торцеві боковини, вартість кожної 350 грн.
Дренажні тунелі "Нікос-300" відмінна заміна бетонним криниць. Легкий монтаж, не потрібен автокран або авто-маніпулятор. Не займає місце на ділянці так-як вся дренажна система знаходиться під землею, а зверху Ви можете посіяти газон, зробити дитячий майданчик або парковку для автомобілів.
Унікальна і міцна конструкція тунелю, дає можливість прийняти моментально до 300 л води, а його мала вага (80 кг) робить його незамінним при вирішенні проблем відведення зливових і очищених стічних вод. Тунелі легко з'єднуються між собою, їх можна укладати в один або кілька рядів. На початку і в кінці ряду встановлюються спеціальні заглушки для під'єднання труб DN 100.
Для можливості заїзду легковим автотранспортом мінімальний шар засипки грунту повинен бути не менше 500 мм. Якщо зона над дренажем - пішохідна, шар грунту може бути хв. 250 мм. Дренажний тунель "Нікос-300" призначений для використання в заміському будівництві. Складається з одного або декількох тунельних моделей і двох кінцевих заглушок. Дренажний тунель "Нікос-300" прекрасно зарекомендував себе в роботі з септиками будь-яких виробників в якості ефективного дренажного поля.
Об'єм - 300 л ; Разміри - мм 1000 х 800 х 500 ; З'єднання - DN 100/125/150 ; Вага- 80 кг ; Матеріал - гідробетон W10. |
ВАРТІСТЬ ДРЕНАЖНОГО ТУНЕЛЯ (1 шт.) - 2300 грн.
ЗАГЛУШКА ДО ДРЕНАЖНОГО ТУНЕЛЯ (1 шт.) - 650 грн.
Для защиты и продления срока службы дренажной системы рекомендуем использовать механический фильтр для септиков
Один інфільтраційний тонель "Нікос-300" замінює 800 кг. щебеню або 36 м. дренажної труби.
Завдяки цьому значно скорочуються земляні роботи і витратний матеріал на облаштування поля фільтрації. При вазі всього 80 кг тонель "Нікос-300" витримує вагове навантаження до 3 тонн, що дозволяє встановлювати їх під місцями паркування, доріжками і ін.
При стикуванні двох тунелей "Нікос-300" по вертикалі утворюється тонель никос 600 відповідно збільшується корисний об'єм в 2 рази. Тунелі можуть з'єднуватися між собою в одну або кілька ліній максимальний обсяг фільтраційного поля не обмежений. Важливим показником є те що для установки не потрібно підйомне устаткування.
Інфільтраційний тунель "Нікос-300" через торцеві заглушки мають зручне приєднання труб DN 100. Можна ефективно використовувати в системах поверхневого або глибинного дренажу на ділянках з високим рівнем грунтових вод.
Тунелі "Нікос-300"
Дренажні тунелі никос, що складаються з одного або декількох модулів тунелів з кінцевими заглушками, є одним з кращих на сьогоднішній день варіантів пристрою дренажної системи на заміській ділянці:
- ефективність відведення надлишків вологи;
- зручність транспортування і монтажу на об'єкті;
- оптимально поєднуються з будь-яким септиком;
- більш просте і економічне проведення земляних робіт;
- стійкість до високої ваговій навантаженні;
- можливість створення збільшеного модуля шляхом з'єднання стандартних тунелів;
- загальний розмір дренажної системи може бути необмеженим за розміром;
- невелика вага тунелей дозволяє виконувати монтаж без спецтехніки;
- оперативність проведення роботи на будь-якому об'єкті;
- різноманіття варіантів для створення оптимальної дренажної системи в залежності від конкретних умов.
Залежно від критеріїв і умов конкретної ділянки вибирається технологія осушення: поверхневий, глибинний або закритий дренаж. Система поверхневого дренажу передбачає створення лінійних і точкових видатків, утворених модульними каналами для збору надлишків вологи, - такий дренаж забезпечує ефективне видалення поверхневих вод з великої площі ділянки. Система глибинного дренажу складається з підземних каналів, призначених для зниження рівня ґрунтових вод і їх відведення за територію дреніруємой ділянки - прикладом такої системи якраз є дренажні тунелі "Нікос-300". Система закритого дренажу буде оптимальним рішенням в умовах заболоченої місцевості, а також розташованих на низинних ділянках надмірно зволожених грунтах.
Як показує практика і свідчать експерти, на більшості територій України без пристрою ефективного і часто комплексного дренажу не обійтися - надійне і швидке відведення вод здатний забезпечити тільки сукупний поверхневий і глибинний дренаж.
Самостійне встановлення системи дренажу
Система дренажу і автономна каналізація можуть бути влаштовані самостійно - сучасні технології і представлені на ринку відповідні матеріали дозволяють створювати ефективний дренаж своїми руками. Зокрема, відмінним рішенням можуть стати універсальні дренажні тунелі "Нікос-300", з установкою яких впораються навіть неспеціалісти. Просте транспортування і зручна установка інфільтраційних тунелів "Нікос-300" дозволить в стислі терміни створити якісну систему садового дренажу, до того ж з таким дренажем відмінно поєднуються будь-які септики для безпечного відведення стічних вод на відведений для скидання дренажних вод поле.
При самостійному пристрій дренажної системи необхідно уважно підійти до розрахунку обсягу відводиться вологи і проектування системи водовідводів. дренажні тунелів "Нікос-300" при необхідності можуть побут зістиковано для створення більш протяжної інфільтраційної системи, а висока міцність армованого гідробетона тунелів дозволяє використовувати їх при закладці під парковку, садову майданчик, палісадник і т.д.
Інфільтраційні дренажні тонель "Нікос-300"
Дренажні тонель "Нікос-300" - це універсальне рішення задачі ефективного водовідведення на території будь-якого розміру. Призначені для створення широкого різноманіття інфільтраційних систем тонель "Нікос-300" відмінно впораються з дренажем торгових і промислових об'єктів з можливістю поетапного нарощування системи і її необмеженого розширення в будь-якому напрямку. На відміну від щебеневої системи дренажу, інфільтраційні тонель никос мають чимало очевидних переваг:
- ефективні і не обмежені в розмірах території, що обслуговується;
- великий обсяг кожного тонеля забезпечує відмінну якість дренажу;
- вага кожного тонеля дозволяє проводити установку системи без використання спецтехніки;
- продумане підведення води і її видалення;
- скорочення займаної площі;
- збільшення швидкості будівництва при економії матеріалів і обсягу робіт;
- висока міцність дозволяє прокладати дренаж під експлуатованими інфраструктурними об'єктами.
https://xn--e1aggsii.kiev.ua/betonnyj-drenazhnyj-tonnel-nikos-300-vmestimost-300-l#sigFreeId1d6621edae
Профессиональный дренаж




Примечания
- Расчетные нагрузки приведены из условия поступления на фильтрующие сооружения сточных вод со средними концентрациями взвешенных веществ 80 − 100 мг/л и расчетным сроком службы сооружений не менее 20 лет.
- Расчетные нагрузки, указанные в таблице, следует уменьшать:
- на 15% для климатических районов I и III А (по СП 131.13330);
- на 10 − 20% для районов со среднегодовым количеством атмосферных осадков более 500 мм, при этом больший процент снижения нагрузки рекомендуется принимать при глинистых грунтах, а меньший − при песчаных грунтах;
- на 3 − 5% для районов со среднегодовой температурой ниже 6ºС.
- Расчетные нагрузки, указанные в таблице, следует увеличивать:
- на 15 − 25 % при поступлении на фильтрующие сооружения сточных вод со средними концентрациями взвешенных веществ 30 − 50 мг/л, при этом больший процент увеличения нагрузки принимается при песчаных грунтах, а меньший − при глинистых грунтах;
- на 10 − 15 % при расстоянии между наивысшим расчетным уровнем грунтовых вод и низом гравийно-щебеночного основания фильтрующего сооружения свыше 2 м;
- на 15 − 20 % при расстоянии между наивысшим расчетным уровнем грунтовых вод и низом гравийно-щебеночного основания фильтрующего сооружения свыше 3 м;
- на 3 − 5% для районов со среднегодовой температурой выше 11 ºС.
- Для объектов сезонного действия нагрузка может быть дополнительно увеличена на 10 − 15 %.
- В зависимости от типа фильтрующего сооружения к величинам, указанным в таблице, следует принимать поправочные коэффициенты:
- для фильтрующих колодцев – 1,0 − 1,2;
- полей подземной фильтрации и отдельных трубчатых оросителей – 0,4 − 0,6;
- фильтрующих кассет − 1,2 − 1,4;
- фильтрующих туннелей и блоков – 1,4 − 1,6;
- больший процент увеличения нагрузки принимается при песчаных грунтах, а меньший − при глинистых грунтах.
- засыпают слоем щебня или гравия на 5 - 10 см выше верха труб;
- накрывают слоем геотекстильной мембраны для предотвращения проникновения грунта в засыпку из гравия или щебня;
- засыпают грунтом поверх геотекстильной мембраны.
- в легких суглинистых грунтах - 20 % емкости оросительных трубопроводов;
- в супесях и песках - 50 % емкости оросительных трубопроводов.
- в песках - 1,5 - 2,0 м;
- в супесях - 2,5 м;
- в суглинках - 3 м.
- создания фильтрующих сооружений произвольной в плане формы в стесненных условиях;
- сокращения трудоемкости и материалоемкости строительства;
- уменьшения объемов земляных работ;
- минимизации занимаемой фильтрующим сооружением площади;
- совмещения фильтрующего сооружения с буферным накопителем залповых или нерасчетных сбросов «выходного дня»;
- временного хранения очищенных сточных вод при использовании их на полив зеленых насаждений.
- устанавливаются на гравийно-щебеночное основание высотой не менее 200 мм;
- накрываются сверху слоем геотекстильной мембраны для предотвращения проникновения грунта в засыпку или обсыпку из гравия или щебня;
- засыпаются или обсыпаются гравием, щебнем, ПГС, грунтом, смесью грунта с гравием или щебнем.
- контроль качества и расхода сточной воды, поступающей на фильтрующие сооружения почвенной очистки;
- контроль наполнения фильтрующего сооружения;
- наблюдение за уровнем грунтовых вод.
- дождевой и поверхностный сток;
- сток от мойки автомобилей;
- промывочные воды от установок водоподготовки;
- пищевые отходы после измельчителей пищевых отходов, монтируемых под кухонную мойку;
- вещества, способные засорять трубопроводы и сооружения, или отлагаться на их стенках (окалина, известь, песок, гипс, металлическая стружка, грунт, строительный и бытовой мусор, производственные и хозяйственные отходы, минеральные шламы, осадки и т.д.);
- вещества, оказывающие разрушительное воздействие на материал трубопроводов, сооружений и процессы биологической очистки в них (кислоты, щелочи, нерастворимые жиры, масла, смолы, мазуты и т.п.);
- вещества, способные образовывать в канализационных сетях и сооружениях взрывоопасные и токсичные смеси, в том числе горючие вещества (бензин, керосин, диэтиловый эфир, дихлорметан, бензолы, цианисто-водородная кислота и т.п.);
- вещества в концентрациях, препятствующих биологической очистке сточных вод.