Встановлення дощоприймача для зливової каналізації
Грамотне планування інженерних систем на ділянці навколо будинку або котеджу повинна передбачати встановлення системи зливової каналізації. В її завдання входить збір і відведення великих обсягів дощової і талої води з ділянки, без забезпечення якого можливий цілий ряд неприємних наслідків.
Серед них можна виділити зайве підвищення вологості грунту, її заболочування. Якщо не подбати про встановлення зливової каналізації не виключена просадка фундаменту з руйнуванням шару гідроізоляції, просадка доріжок і під'їздів до будинку, які заасфальтовані або викладені тротуарною плиткою.
Однією з обов'язкових складовою такої інженерної системи є дощоприймачі для зливової каналізації, які беруть в себе основний потік води під час дощу або рясного танення снігу. З такого дощоприймача для зливової каналізації зібрана вода по системі підземних труб йде в дренажну систему і відводиться за межі ділянки, в дренажний або накопичувальний колодязь.
Очевидно, що зливову каналізацію бажано проектувати і встановлювати до ландшафтних робіт і робити це потрібно відразу після спорудження будинку, щоб дощова вода не стала причиною нерівномірного або великий усадки фундаменту, усунення наслідків якої може обійтися дуже дорого.
Оптимальним варіантом встановлення зливової каналізації можна назвати комплексний підхід до будівництва будинку під ключ з усіма інженерними системами і подальшому благоустроєм ділянки. В цьому випадку дренажна система буде спроектована оптимально з урахуванням особливостей будівель, ландшафту і оформлення території, тому в подальшому не потребують додаткової установки дощоприймачів, пов'язаних з трудомісткими і об'ємними земляними роботами.
Навіщо необхідно розміщувати дощоприймачі для зливової каналізації
Сучасна ефективна система зливової каналізації містить в своєму складі кілька компонентів, які повинні справлятися з відведенням дощової і талої води. До них відносяться:
- Лінійні зовнішні водозбірники, які встановлюються під нахилом уздовж вимощення і доріжок;
- Точкових дощоприймачів, які збирають воду, що надходить від водостічних труб, лінійних водозбірників, а також місць в низинах ландшафту, де швидко накопичується багато води.
Зазвичай без встановлення цілої системи дощоприймачів неможливо ефективно організувати збір і відведення дощової і талої води з ділянки, особливо на ділянках зі складним ландшафтом, де вирішити задачу за допомогою лінійних відсотків просто неможливо через відсутність природного ухилу місцевості в сторону кордонів ділянки від його центру.
Конструкція зливового дощоприймача
Сучасний дощоприймач для зливової каналізації зазвичай виготовляється у вигляді ємності прямокутної форми, верхня частина якої закривається декоративними гратами. Решітка крім декоративних функцій виконує завдання затримки крупного сміття, який може забити підземну систему зливу.
На одній або декількох сторонах дощоприймача встановлений адаптивний патрубок, який дозволяє приєднувати трубу різного діаметра, який визначається розрахунковим обсягом відведених стоків, що дозволяє оптимізувати вартість всієї системи. Як правило нижній рівень дощоприймача знаходиться трохи нижче патрубка і виконує функцію пісковловлювача, тому їх рекомендується періодично чистити від дрібного сміття, що знизить загальні витрати на профілактику всієї системи зливової каналізації на ділянці.
Труба, що відводить зібрану воду, укладається під землею з природним ухилом і з'єднується з одним з найближчих колекторних колодязів, а потім збирається до загального стоку системи, яким може бути звичайний злив в каналізацію за кордоном ділянки, дренажний або накопичувальний колодязь для використання дощової води в технічних потребах.
Залежно від місця установки, вибирають оптимальний матеріал, з якого виготовлений корпус дощоприймача і його декоративна зовнішня решітка. Як правило, в зливову каналізацію приватного будинку встановлюють пластикові дощоприймачі з пластиковими гратами, як найбільш оптимальні за експлуатаційними характеристиками і ціною.
Якщо мова йде про встановлення дощоприймача в місцях, де на нього може впливати значне навантаження, наприклад, на території перед гаражем, можна використовувати вироби, повністю виготовлені з чавуну, бетону або пластика з накриттям його чавунною решіткою.
Пластикові дощоприймачі мають цілу низку переваг у порівнянні з іншими їх типами, які полягають в:
- Невисокій вартості;
- Тривалому терміні служби;
- Роботі в широкому діапазоні температур і різких їх перепадів;
- Відсутності реакції до хімічних речовин, машинним олив, солям і мінералів.
Також широкий вибір типорозмірів і глибини підключення відвідної труби дозволяє забезпечити необхідну продуктивність дощоприймача і забезпечити підключення нижче глибини промерзання грунту, якщо того вимагає особливості експлуатації дренажної системи ділянки.
Як виконується встановлення дощоприймача
Як правило місця встановлення і монтажу дощоприймачів виконується відповідно до проекту, коли облаштовують зливову каналізацію. Втім, можуть бути випадки, коли потрібно установка додаткових дощоприймачів з підключенням їх до існуючої системи, наприклад, коли на ділянці зводяться нові будівлі або виконуються інші роботи, які призводять до необхідності організувати відведення дощової і талої води з певних точок ділянки, на яких це не було потрібно раніше.
У будь-якому випадку, монтаж дощоприймачів для зливової каналізації виконується за такою технологією:
- Визначається оптимальне місце установки, яке може бути розташоване під водостічної трубою, в нижній точці зливу лінійного стоку, в нижній точці асфальтовій майданчика.
- Під точковим дощоприймачі рекомендується залити бетонну основу на піщано-гравійної подушці. У ряді випадків можна встановлювати дощоприймач безпосередньо на подушку з піску і гравію.
- Прокопується траншея від точки установки дощоприймача до технологічного колодязя зливової каналізації.
- Труба приєднується до патрубку дощоприймача, колодязя і герметизується.
Далі зібрана конструкція засипається грунтом або складом, передбаченим під укладку, наприклад, тротуарної плитки. Після завершення робіт встановлюється кошик дощоприймача, якщо це передбачено конструкцією, після чого він закривається декоративними гратами.
Скільки коштує встановлення дощоприймача
Коли вам потрібно встановлення додаткового дощоприймача в існуючу зливову каналізацію або потрібно виконати проектування і монтаж такої системи в комплексі під ключ, звертайтеся в компанію «Нікос-Буд». Ми пропонуємо конкурентні ціни в московському регіоні на монтаж дощоприймачів.
Кінцева вартість установки одного дощоприймача визначається особливостями замовлення і буде мінімальною при замовленні спорудження будинку під ключ з усіма інженерними системами і облаштуванням ландшафту ділянки. В цьому випадку ви не тільки зможете отримати суттєву знижку, а й облаштовуєте оптимальну систему, яка не потребуватиме доробок в майбутньому.
Трохи дорожче обійдеться замовлення установки зливової каналізації під ключ. Найдорожчий варіант при розрахунку на один дощоприймач виходить, коли зливова каналізація вже створена, але її потрібно доповнити однією або декількома точками збору і відводу дощової і талої води.
Однак і в цьому випадку вартість встановлення дощоприймача обійдеться значно дешевше, ніж ті неприємні наслідки, які можуть статися, якщо на території вашої ділянки будуть місця, де буде постійно накопичуватися і застоюватися дощова вода.
Що стосується кошторисної вартості на установку одного дощоприймача незалежно від форми співпраці з нашою компанією, вона визначається:
- Вартістю і типом самого дощоприймача;
- Довгої труби підключення до колодязя зливової каналізації;
- Глибиною траншеї під укладання труби;
- Особливостями встановлення дощоприймача і конструкції зливової каналізації.
Будівництво монолітного вимощення з армуванням
Монолітне будівництво стало дуже популярним для зведення нових приватних будинків і котеджів. У чому ж особливість монолітної техніки? Суть монолітного будівництва в заливці бетону в підготовлені форми прямо на будівельному об'єкті.
Етапи монолітних робіт:
- Проектування.
- Підготовчі роботи.
- Установка опалубки. Опалубка являє собою дерев'яну або металеву форму для заливки бетону. Її можна змонтувати прямо в процесі будівництва або підготувати заздалегідь. Після висихання бетону опалубка демонтується.
- Укладання арматурного каркаса
- Заливка бетону в опалубку.
Монолітне будівництво - це найшвидший спосіб побудувати будинок в порівнянні з іншими відомими техніками будівництва. Заливаючи всі складові елементи прямо на об'єкті, ви значно заощадите на роботах по виробництву будівельних матеріалів, особливо для стін і перекриттів, а також на доставці цих матеріалів. Каркасно-монолітний будинок не схильний до зсувів і деформацій, тріщин в стінах, нерівномірне осідання фундаменту
Високоякісних бетон, який використовується для заливки конструкцій, наділяє будинок такими характеристиками як:
- теплоізоляція;
- звукоізоляція;
- міцність і стійкість до кліматичних змін;
- довговічність.
Монолітна техніка дозволить втілити самі неординарні архітектурні проекти. Вона дає можливість виробляти елементи будинку в будь-яких формах, навіть самих незвичайних. Підсумувавши, можна зробити висновок, що монолітна техніка в будівництві має масу переваг, неспроста вона користується такою популярністю.
Чому варто звернутися саме в нашу компанію?
Монолітне будівництво, через специфіку технології, вимагає постійної присутності професіоналів і наявності спеціальних інструментів, так як елементи будинку бетонуються безперервно. Ми маємо в штаті бригаду фахівців з багаторічним стажем в будівництві. У нас є свої будівельні матеріали, своє обладнання, готові опалубки, а також гарантія на виконані роботи.
Наші будівельники можуть побудувати ваш будинок або котедж з нуля або виконати окремі види будівельних робіт, такі як:
- Заливка фундаменту: простого, просто з підошвою або ростверків-пальового. При виборі виду фундаменту для майбутнього будинку потрібно покладатися в першу чергу на тип грунту і рівень грунтових вод. Детальніше про вибір фундаменту ви можете прочитати в цій статті .
- Зведення монолітних колон та балок. Монолітні колони і балки служать опорним каркасом для будинку. На них розподіляється вага всієї конструкції. Ще вони можуть служити декоративним елементом і стати частиною сучасного інтер'єру. Колони і балки встановлюються відповідно до правил, прописаними в СНиП, шляхом заливання фундаменту в підготовлену форму з подалі армуванням. Це досить масивні несучі елементи, відповідно процес застигання займе більше часу ніж у інших складових конструкції.
- Монолітні перекриття. Монолітне перекриття це несуча горизонтальна плита, який розділяє будинок на поверхи і служить підлогою. Перекриття повинно бути достатньо міцним і жорстким, щоб взяти на себе вагу всього верхнього поверху. Зазвичай перекриття роблять товщиною 10-15 см. Для його зведення знадобиться установка металевого пояса, опалубки, армування всіх площині перекриття. Дуже важливо провести правильні попередні розрахунки навантаження на опалубку, перед залиттям фундаменту.
- Заливка залізобетонних поясів на стіну / на фундамент. Армовані бетонні пояси виконуються з метою зміцнення стін будинку (особливо якщо стіни виконані з матеріалів, які не призначені для великого навантаження) і для підтримки і зміцнення фундаменту і перекриттів. Заливка ж / б поясу на фундамент необхідна, коли будинок будується на нестійкою, пухкому грунті. Такий пояс запобігає появі тріщин і нерівномірну усадку фундаменту.
- Заливка вимощення навколо будинку. Отмостка - це водонепроникна бетонна доріжка навколо будинку. Вона несе в собі функції гідроізолятора грунту, на якій стоїть будинок. Виконується вимощення за тим же принципом, що і інші монолітні елементи.
- Стяжка армованого статі. Армування стяжки виконується для запобігання тріщин, підвищення міцності майбутньої підлоги, а також в разі укладання підлоги на несе підставу.
ЛИВНЕВАЯ КАНАЛИЗАЦИЯ
Осадки, которые собираются с крыш домов, оказывают негативное влияние на состояние фундамента дома и почвы рядом с домом. Решить эту проблему поможет система ливневой канализации. Ливневая канализация (ливневка) предназначена для отвода погодных осадков. Система ливневой канализации остановит подтапливание фундамента здания, которое чревато его разрушением. Конструкция ливневки достаточно проста в монтаже и эксплуатации. Установка ливневой канализации поможет сохранить фундамент, осуществить сбор поверхностных вод с кровель зданий, дорожных и газонных покрытий, принесет комфорт и чистоту на территории наших дворов, улиц и собственных приусадебных участков.Лвввивневка представляет собой систему для отведения воды с территории в общую канализацию. Принцип ее работы прост — потоки воды во время дождя с крыш попадают по водосточным трубам в точечные водосборники — дождеприемники. Далее вода очищается фильтрами, сифонами от различного мусора и песка, а затем по системе проложенных под землей труб из ПВХ отводится с территории в центральную канализацию. Ливневая канализация может быть подсоединена и к линейной, но в этом случае необходимо учесть совокупный объем сточных вод и, исходя из него, выбирать глубину лотков. Качественно продуманная и заблаговременно устроенная система ливневой канализации позволяет избежать залива фундаментов и заболачивания как газонов, так и приусадебных участков во время дождливых сезонов. Ливневая канализация позволяет собирать и отводить воду с крыш зданий, дорог, тротуаров или газонов.
Пластиковые дождеприемники
Пластиковые дождеприемники предназначены для точечного (локального) сбора дождевой или талой воды с поверхности, а так же с кровли домов в случае присоединения трубы водостока. Дождеприемники изготовлены из адаптированного пластика и выдерживают поперечный переезд легкового автомобиля. Пластиковый дождеприемник дополнительно может комплектоваться корзиной для сбора мусора и двумя перегородками-сифонами либо кессонным сифоном. Перегородки или кессонный сифон предназначены для предотвращения поступления наружу затхлого воздуха, образованного в процессе гниения мусора в ливневой канализации. Сверху дождеприемники закрываются декоративными решетками из пластика, стали или чугуна. Решетки к дождеприемнику препятствуют попаданию крупного мусора в систему водоотвода. А использование чугунной решетки разрешает применять пластиковый дождеприемник в зонах со средней интенсивностью движения автомобильного транспорта
Дождеприемник с боковым водотводом
Дождеприемник с боковым водотводом изготовлен из ударопрочного полипропилена, устойчив к атмосферным воздействиям, имеет высокую устойчивость к химическим воздействиям. Дождеприемник позволяет избежать загрязнения дождевой воды при отводе ее в почву. Двухсекционное покрытие позволяет наблюдать за состоянием сливного водоотвода и очищать его в любое время по мере необходимости. Ловушка спертого воздуха препятствует образованию неприятных запахов.
Дождеприемник с вертикальным водоотводом
Дождеприемник с вертикальным водоотводом служит для сбора и отвода вод с кровли. Кровельные водостоки присоединяються к нему вертикально сверху. Вертикальный вывод позволяет стыковаться с трубой ливневой канализации диаметром 100 и110 мм.Изготовлен из специального термоустойчивого пластика. Сливной водоотвод представляет собой монолитный корпус с наклонной внутренней поверхностью, что предотвращает застой воды.
Пример нашего общего коммерческого предложения по устройству ливневой канализации (ливневки)
и автономной канализации биосептика согласно визуализации на схеме
Примеры работ по монтажу ливневой канализации.
https://xn--e1aggsii.kiev.ua/livnevaya-kanalizatsiya#sigFreeIdf9d3de1c71
https://xn--e1aggsii.kiev.ua/livnevaya-kanalizatsiya#sigFreeId1d787f35bd
https://xn--e1aggsii.kiev.ua/livnevaya-kanalizatsiya#sigFreeId84d68abad6
ОБУСТРОЙСТВО БЕТОННОЙ ОТМОСТКИ
"Никос-Буд" выполнит в Киеве, Днепре и пригородах работы по устройству бетонной отмостки вокруг дома и других построек и сооружений (от 50 м2)
Выполняем предварительные работы по подготовке поверхности: демонтаж старой бетонной отмостки или асфальта (при необходимости фасовка, погрузка и вывоз мусора), выборка лишнего грунта, устройство глиняного замка, планировка или перепланировка отсыпанного материала (щебня, отсева, отвального шлака или щебёночно-песочной гарцовки), утрамбовывание оного.
Следующий обязательный этап ― армирование. Если фундамент строения выстоявшийся и не даёт больше усадку, то можно соединить отмостку с цоколём путём "забуривания" арматуры в здание и увязки её с армированием самой отмостки. Шаг такого "присоединения" вокруг дома от 300 до 1500 мм. Шаг самого армирования бетонной отмостки тоже варьируется от условий и от возможностей заказчика, примерно в пределах от 150 до 1000 мм. Стандартная толщина самой бетонной отмостки обычно 100 мм. Ширина отмостки зависит от окружающей местности, но минимально желательно 600 мм. Уклон отмостки также определяется на месте. Заливку бетона лучше всего осуществлять с миксера, то есть использовать заводской бетон необходимой марки (обычно М200-М250) и пластичности (чаще всего П3), но если такая возможность по какой-то причине отсутствует (например, щебень и песок уже был завезён), то можно качественно изготовить бетон и на месте. На самом деле использовать бетон, приготовленный в заводских условиях, в Днепропетровске экономически более целесообразно. И вопреки ожиданиям, его приёмка проходит достаточно оперативно. Перед началом работ можно выбрать более оптимальный способ именно в вашем случае.
Чаще всего в небольшом частном доме все работы по изготовлению отмостки занимают 4, изредка 5 дней.
На сегодня (май 2018) стоимость работ по устройству стандартной отмостки составляет 378 гривен/м2 (при заказе от 80 м2 и заливке с миксера). В эту цену входят следующие услуги:
- выравнивание поверхности щебнем, отсевом (50-100 мм);
- увязывание армированного каркаса из арматуры (при необходимости с "забуриванием" в фундамент);
- изготовление и установка опалубки по периметру;
- приём бетона.
Подготовительные работы (выемка и вынос грунта, устройство глиняного замка и т.д.) - по договорённости. Бетонная армированная отмостка на песчано-гравийном основании (песок - 10 см, щебень - 5 см, сетка армирующая, бетон - 10 см) - 378 грм2